تولید نصب و راه اندازی اتاق رنگ کوره ای قیمت فروش اتاق رنگ کوره ای

تولید نصب و راه اندازی اتاق رنگ کوره ای قیمت فروش اتاق رنگ کوره ای


اتاق رنگ کوره ای چه ویژگی هایی دارد

 
گفته می شود رنگ کوره ای و رنگی که در اتاق رنگ کوره ای زده می‌شود، جزو رنگ های خوب و ماندگاری است که می‌توان در رنگ آمیزی اتومبیل و صنایع فلزی از آن استفاده کرد.
 

اتاق رنگ کوره ای به چه جایی گفته می شود

ویژگی های اتاق رنگ کوره ایکوره به فضایی ایزوله اطلاق می شود که سبب می‌شود رنگ، بدون تأثیر از عوامل جانبی و محیطی روی بدنه یا قطعه فلزی قرار بگیرد.
یا به عبارت دیگر، اتاق رنگ کوره ای به اتاق کاملا تمیزی گفته می شود که کمی هوا در آن جریان دارد.
همین هوای کم نیز به خاطر جلوگیری از ورود ذرات گرد و غبار به اتاق فیلتر می شود و استانداردهای خاص حرارتی دارد. اتاق رنگ کوره ای توسط سازندگان معتبر ساخته می شود.
بنابراین هیچگاه نمی توان با استفاده از پلاستیک و اتاق پلاستیکی این اتاق کوره ای را ایجاد کرد. زیرا از نظر تنظیم حرارتی نمی‌توان چنین فضایی را با استفاده از پلاستیک به وجود آورد.
 

استاندارد دما و حرارت اتاق رنگ کوره ای

استاندارد حرارت در اتاق کوره باید حدود ۲۳ تا ۲۴ درجه باشد و در هر بخش از اتاق کوره این دما به طور دقیق و ثابت است. زیرا دما با سنسورها کنترل می شود.
ثابت بودن دما به مولکولهای رنگ و کلر اجازه می‌دهد، ضمن کاهش فاصله مولکولی بین خودشان، (که موجب استحکام رنگ می شود) شکل کریستالی یک دست و منظم تری پیدا کنند.
وقتی متخصص رنگ از اتاق رنگ کوره ای خارج شد، بعد از چند دقیقه حرارت تا ۶۲ درجه سانتیگراد بالا می‌رود، تا رنگ به پختگی و ظرافت لازم دست پیدا کند.
 

تفاوت اتاق رنگ کوره ای و اتاق گرمایش بخاری

تفاوت اتاق رنگ کوره ای استاندارد و اتاقی که صرفاً در آن از گرمایش بخاری به عنوان اتاق کوره استفاده می کنند در این است. کوره ای که از چراغ‌های آی آر (IR) برای تولید و ایجاد حرارت و گرما استفاده می‌کند و این چراغ ها در سراسر اتاق کوره وجود دارد، دمای همه نقاط در آن یکسان است.
در این صورت نسبت به اتاق کوره ای که در آن از یک بخاری برای گرمایش استفاده می‌کنند، و دمای یکنواختی در آن وجود ندارد کیفیت رنگ به مراتب بهتر و بالاتر خواهد بود.
 

مزایای اتاق رنگ کوره ای

از فواید دیگر اتاق کوره ای که در آن از چراغ آی آر (IR) استفاده می‌کنند این است که این چراغ ها مثل زغال عمل کرده و رنگ را از زیر خشک می کنند. زیرا دمای بدنه و سطح کار، با دمای اتاق نیز برابر است.
وقتی از بخاری در اتاق رنگ کوره ای استفاده می کنند، رنگ فقط از سطح بدنه و از رو خشک می‌شود و زیر رنگ هنوز خیس است. چون دما یکنواخت نیست. بعد از اینکه زیر رنگ هم به مرور خشک شود، تغییراتی منفی مثل کدری، مات شدن، فرو رفتگی و… در رنگ پدیدار می‌شود. این موارد از جمله اشکالات اتاق رنگ کوره ای غیر استاندارد است.
اگر شما همه امکانات مناسب را در اختیار داشته باشید، باز هم برای به دست آوردن بهترین رنگ با بالاترین کیفیت، باید برای خشک شدن به آن زمان بدهید. اگر دو خودرو همزمان با هم رنگ شوند، رنگی بهتر و مناسب‌تر خواهد بود و جلوه بیشتری خواهد داشت که بین پولیش خوردن و رنگ شدنش، فاصله زمانی بیشتری باشد. هر چقدر این زمان بیشتر شود رنگ بهتری حاصل خواهد شد.
نکته دیگر در بحث رنگ، در اتاق رنگ کوره ای، استفاده از آستر مناسب برای روی سطح کار است. زیرا برای نشست رنگ روی سطح مورد نظر و بهتر رنگ شدن آن، (چه آلومینیوم و یا آهن و یا …) نیاز به واسطه یا همان آستر است.
 

تولید نصب و راه اندازی اتاق رنگ کوره ای

گروه صنعتی تکنو تجهیر،تولید کننده انواع اتاق رنگ کوره ای با ابعاد مورد نظر مشتری برای پخت رنگ کوره ای به ویژه پخت رنگ خودرو می باشد. برای استفاده از خدمات این گروه و یا مشاوره در این زمینه، با همکاران ما تماس حاص نمایید.

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با شرکت تکنو تجهیز
شروع چت
1
چت واتساپ
سلام وقت بخیر .
من از صفحه " ویژگی های اتاق رنگ کوره ای " پیام میفرستم.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟