تولید کننده کانوایر هوایی مونوریل خط رنگ پودری

تولید کننده کانوایر هوایی مونوریل خط رنگ پودری


معرفی و کاربردهای کانوایر مونوریل

برخی تجهیزات جانبی که در خط تولید فعالیت دارند، گاهی اوقات نقش های بسیار حیاتی و کلیدی را در سرعت و کیفیت تولید محصول برعهده دارند. سیستم های زیادی چنین ویژگی را دارند. یکی از این سیستم های جانبی، نوار نقاله ها هستند که ساز و کار انتقال محصول از یک مرحله به مرحله دیگر را به صورت خودکار بر عهده دارند. اصلی ترین مصرف این نوار نقاله ها در خطوط رنگ و خطوط مونتاژ است.
این خطوط رنگی که به شکل اتوماتیک تولید می شوند، از نظر ظرفیت و حجم کار صورت گرفته به نسبت خطوط دستی و یا نیمه اتوماتیک دارای مزایای بیشتری می باشند.

عملکرد نوار نقاله ها چگونه است؟

سیستم کانوایر هوایی مونوریل
عملکرد این سیستم به گونه ای است که در سیستم های اتوماتیک، قطعات بر روی این نوارهای نقاله آویزان می شوند. در کل مسیر حرکت می کنند. در این مسیر قطعات می توانند شسته شده، در داخل خشک کن رنگ قرار گرفته و خشک شوند، به داخل کابین رنگ برده ، رنگ پاشی شده و بعد از آن در داخل کوره رنگ پخته و از خط تولید خارج شوند.
انتقال قطعات از یک مرحله به مرحله دیگر به کمک نوار نقاله صورت می گیرد. کانوایر مهم ترین بخش خط تولید رنگ است. علت این اهمیت آن است که اگر به هر دلیلی این سیستم دچار مشکل شود، کل خط تولید مختل خواهد شد.
این در حالی است اگر به طور مثال کوره دچار مشکل شود، می توان با ظرفیت کمتر به کار ادامه داد ولی به هیچ عنوان خط تولید متوقف نمی شود.
اما چون نقش کانوایر ارتباط دهی تمامی قسمت ها به همدیگر است و همیشه در حال کار است، با بروز کوچکترین مشکلی در آن، کل خط تولید دچار مشکل می شود. طول این نقاله ها را مشتریان می توانند بر اساس نیاز خود و طراحی اولیه خط رنگ شان مشخص کنند.

ویژگی های کانوایرهای مونوریل :

سیستم های کانوایر مونوریل از نظر طراحی تنها از یک ریل به وجود آمده اند که زنجیر داخلی آن شروع به حرکت می کند. این کانوایرها به علت ساختمان ساده شان، از دیگر انواع کانوایر ارزان تر بوده و در ایران نیز محبوبیت بسیار زیادی دارند.
از ویژگی کانوایرهای مونوریل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قابلیت چرخش در فضاهای کم
  • مجهز به سیستم روانکار اتوماتیک
  • مجهز به محافظ زنجیر داخل ریل
  • اتصال قطعه های پیچ و مهره رنگ پودری
  • مناسب برای اکثر خط های رنگ

فروش کانوایر مونوریل

به منظور خرید انواع سیستم های کانوایر نظیر، کانوایر زمینی، کانوایر هوایی، کانوایر مونوریل و… می توانید با کارشناسان ما در گروه صنعتی تکنو تجهیز تماس بگیرید. گروه صنعتی تکنو تجهیز تامین کننده و عرضه کننده انواع سیستم های کانوایر بوده و همین طور در زمینه تولید کوره های کانوایری و تامین تجهیزات خطر رنگ پودری استاتیک فعالیت دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با شرکت تکنو تجهیز
شروع چت
1
چت واتساپ
سلام وقت بخیر .
من از صفحه " کانوایر مونوریل " پیام میفرستم.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟