نقش کانوایرها در خط رنگ پودری

دستگاه کانوایر یکی از بخش هایی است که در سیستم های خط رنگ پیوسته به منظور انتقال قطعات از آن استفاده می شود. دستگاه های کانوایر به دو شکل زمینی و هوایی فعالیت می کنند. دستگاه های کانوایر با توجه به نوع زنجیر و ریل های خود به دسته بندی های مختلفی تفکیک می شود.

این دستگاه ها برای حمل اشیا در شکل ها و اندازه های مختلفی تولید می شود و با توجه به ظرفیت خط رنگ مدل هایی برای تیراژ کم و زیاد دارند. به صورت کلی دستگاه های کانوایر را به دو دسته کانوایر زمینی و هوایی تفکیک می کنند.

طراحی و نصب انواع کانوایرهای خط رنگ پودری

نحوه کار کانوایرها

مهندسان با توجه به گسترش روز افزون صنعت و ایجاد نیازهای جدید، از دستگاه های کانوایر برای عمل های مختلفی بهره برده اند و این دستگاه های کانوایر مکانیزم های گوناگونی دارند.

اگر بخواهیم به شکل کلی به این دستگاه ها نگاه کنیم باید گفت که در اکثر دستگاه های کانوایر از یک الکتروموتور محوری استفاده می شود تا فرآیند حرکت آغاز شود.

این الکتروموتور محوری عموما به درامی متصل هستند. در سوی دیگر درام هرز گردی شاهد تشکیل یک حلقه با استفاده از تسمه یا زنجیره هستیم که می تواند اجسام و مواد مختلف را با آن از نقطه ای به نقطه دیگر منتقل کرد.

تولید کننده انواع کانوایرهای خط رنگ پودری

تولید کننده انواع کانوایرهای خط رنگ پودری

انواع کانوایر

دستگاه های کانوایر را با توجه به نوع عملکرد و کاربرد آنها به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. از مرسوم ترین این کانوایرها می توان به کانوایر هوایی و دستگاه کانوایر زمینی، بالابر، زنجیری و… اشاره کرد.

کانوایر زمینی

این کانوایر ها در ابعاد و اندازه ها بستگی به ابعاد و فضای کاری طراحی و ساخته می شوند. این کانوایر به صورت تک ریلی و یا عرضی اسلت دار و یا نواری ساخته می شوند.

کانوایرهای زمینی با توجه به ابعاد و اندازه آن و همین طور فضای مورد استفاده طراحی شده و ساخته می شوند. عموما کانوایرهای زمینی به شکل تک ریلی، عرضی اسلت دار یا نواری تولید می شوند.

کانوایر هوایی

به منظور انتقال قطعه هایی که در تیراژ بالا آویز می شوند از این نوع کانوایر استفاده می شود. کانوایر هوایی امکان چرخش در کل محیط کارگاه را دارد و می توان ارتفاع آن را تغییر داد و تنظیم نمود.

کانوایر های U شکل و خطی

دسته دیگری از این نوع دستگاه ها، کانوایرهای U شکل و کانوایرهای خطی هستند که با توجه به کاربردهای مختلف از این نوع کانوایرها استفاده می شود.

محصولات تکنو تجهیز شامل انواع کوره های پخت رنگ پودری و کوره تفلون، دستگاه پاشش رنگ، سایکلون بازیافت رنگ و ... میباشد.

کانوایر هوایی طرح صلیبی

کانواير هوايی طرح صليبی

معرفی و مشخصات فنی کانواير هوايی طرح صليبی یکی دیگر از انواع کانوایرهای هوایی تامین شده در گروه تکنو تجهیز، کانوایر هوایی طرح صلیبی است. این کانوایر کاربردهای مخصوص به خود را دارد و در بخش های گوناگونی می توان ... ادامه مطلب
تماس با شرکت تکنو تجهیز
شروع چت
1
چت واتساپ
سلام وقت بخیر .
من از صفحه " کانوایرها " پیام میفرستم.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟