کابین آبشار رنگ چیست

ساخت کابین آبشار رنگ مایع که یک اتاقک، کابین یا محفظه مخصوص پاشش رنگ است، ساده است. در یک یا چند طرف آن از آبشارهای آب به ‌منظور جمع نمودن و دفع گرد رنگ معلق در هوا استفاده می‌شود.

به بیانی دیگر آبشار رنگ از یک کابین یا محفظه‌ای فلزی که حداقل یک ‌طرف آن آبشار وجود دارد تشکیل شده است.

در کنار کابین ، به‌ منظور مکش ذرات معلق در اتاقک از مکنده‌های هوا (بلوور – blower) استفاده می‌شود. مکنده‌ها با ایجاد فشار منفی ذرات معلق رنگ را به سمت آبشار جذب می‌کنند.

این کابین ها، ازجمله روش‌های مؤثر و رایج برای حفظ کیفیت رنگ و سلامت اپراتور رنگ کار است. این سیستم به‌صورت آبشار رنگ‌ های مایع و آبشار رنگ‌ های پودری ساخته می‌شود.

کاربرد و مزایای آبشار رنگ مایع

آبشار رنگ در صنایع چوب، مبلمان، رنگ‌های پلیمری، رنگ خودرو استفاده می شود. علاوه بر این هر کارگاه و صنعتی که در آن از اسپری رنگ یا رنگ‌های پودری الکترواستاتیک استفاده می‌کند، کاربرد دارد.

ازجمله مزایای  آبشار رنگ می‌توان به جمع‌آوری ذرات رنگ معلق در محیط اشاره کرد. که علاوه بر جلوگیری از نشست دوباره غبار روی قطعات رنگ شده و افت کیفیت آن، موجب سلامتی فردی و محیطی نیز خواهد شد.

کابین آبشار رنگ برای چه رنگ‌هایی مناسب است؟

این کابین برای اجرا هرگونه رنگ پاششی و پودری که ذرات ریز پودر مانند تولید می‌کند می‌تواند مناسب باشد. دو نوع کابین آبشار رنگ برای اسپری رنگ‌های مایع و رنگ‌های پودری تولید می‌شود.

از دیگر مدل‌های آن می‌توان به آبشارهای کابینی که از چهار طرف بسته شده‌اند و آبشارهای یک‌طرفه یا جلوباز اشاره کرد. این مدل‌ها با توجه به کاربرد آنها می‌تواند در بسیاری از صنایع و خطوط تولید کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار گیرد.

محصولات تکنو تجهیز شامل انواع کوره های پخت رنگ پودری و کوره تفلون، دستگاه پاشش رنگ، سایکلون بازیافت رنگ و ... میباشد.

تماس با شرکت تکنو تجهیز
شروع چت
1
چت واتساپ
سلام وقت بخیر .
من از صفحه " کابین آبشار رنگ مایع " پیام میفرستم.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟