رنگ کوره ای - رنگ پودری و مایع کوره ای

رنگ کوره ای به صورت رنگ های پودری و یا مایع تولید می شود که پوشش الکترواستاتیک نام رسمی طیف گسترده ای از این محصولات است. پس از رنگرزی با عملیات خشک کردن و پخت در کوره های مخصوص با حرارت بالا، این رنگ را تثبیت میکنیم. رنگ های کوره ای برای سطوح فلزی مناسب هستند و استحکام بالایی دارند. پس از پخت رنگ در کوره های حرارتی نتیجه کار یک سطح با صیقل و منسجم می شود.

میتوانید جهت خرید تجهیزات رنگ کوره ای با کارشناسان تکنو تجهیز در تماس باشید. 02155266002

رنگ کوره ای و انواع آن

بطور کلی رنگ های کوره ای به 2 دسته رنگ کوره ای مایع و رنگ کوره ای پودری دسته بندی می شوند.عملیات رنگ کوره ای غالبا بصورت تک لایه ای پوشش داده می شوند و کاربرد های متنوعی دارند. رنگ کوره ای عمدتا در صنایع اتومبیل سازی، صنایع فلزی، لوازم خانگی مثل ماشین لباسشویی، کابینت سازی و … و لوازم اداری کاربرد دارند. یکی از ویژگی های بارز رنگ کوره ای مقاومت بالای آنها در برابر عوامل خارجی مثل شوینده های شستشو و عوامل جوی می باشد.

اساس روش رنگ آمیزی الکترواستاتیکی را می توان اِعمال یک پوشش مناسب رنگ بر روی سطوح فلزی دانست که ناشی از قانون جذب میان ذرات باردار مثبت و منفی است. رنگ کوره ای به انگلیسی Furnace color معنا میشود.

برای ساخت رنگ کوره ای ، چند رنگ پایه برای این عملیات مورد استفاده قرار می گیرد. این رنگ ها در دسته بندی هایی قرار می گیرند که به بررسی متداول ترین آنها می پردازیم.

رنگ کوره ای مایع

تولید کننده کوره پخت رنگ کوره ای با درجه حرارت بالا - رنگ مایع کوره ایاین نوع رنگ به حالت مایع بوده و مانند دیگر رنگ ها بصورت کمپرسور شده و یا پیستوله بر سطح قطعه پاشیده می شود. در نهایت با واسطه کوره  رنگ پخته می شود.
هر رنگ پایه که در بالا به آن اشاره شد برای خود دارای دما و زمان خاص می باشد تا بتوان آن نتیجه مطلوب را از آن استخراج کرد.
هر رنگ پایه ای که تولید می شود، دما و مدت زمان لازم برای سخت شدن آن درج می شود ، که برای رنگ های مایع الکیدی و آکریلیک و اپوکسی 115 تا 140 درجه سانتیگراد حرارت لازم دارند و از 11 تا 17 دقیقه زمان لازم برای ماندن در کوره دارند.
در رنگ الکترواستاتیک مایع زمانی می توان بهترین نتیجه را گرفت که با نظر و توصیه سازنده دما و زمان را اعمال کنیم. بطور کلی رنگ های با پایه روشن دمای پایین و زمان بیشتری لازم دارند و رنگ های با پایه تیره ، دمای بالا و زمان کمتری توصیه می شوند.
اگر به عایقی مقاوم مانند رنگ کوره ای در بدنه خودرو نیاز داشتیم ولی استفاده از کوره به هر دلیلی برایمان مقدور نبود، می توان از اپوکسی هواخشک استفاده کرد. اپوکسی هواخشک نوعی رنگ کوره ای مایع می باشد، که از دو ماده بیس و هاردنر بهر می برد. ماده بیس به عنوان رزین و هاردنر به عنوان سخت کننده استفاده می شود. هرچه مقدار آن بیشتر باشد سخت تر می شود.

رنگ کوره ای پودری

رنگ کوره ای پودری بصورت پودری با پوششی مناسب ساخته می شود. با استفاده از ابزار های خاص و در دمای مشخصی بعد از اینکه رنگ به سطح بدنه خودرو یا هر قطعه ای دیگر پاشیده شد حرارت داده خواهد شد تا رنگ کوره ای با مقاومت و انسجام خوبی شکل گیرد.
همچنین دما و زمان نیز در رنگ کوره ای پودری متفاوت می باشد. اگر برا اساس دستورالعمل سازنده استفاده شود، تاثیر آن بهتر خواهد بود. رنج دما و زمان در آنها از 10 تا 18 دقیقه هستند و از دمای 185 تا 230 درجه سانتیگراد با این رنگ ها کار می کنند.
برای رنگ های روشن برای اینکه از زردی ممانعت شود دمای کوره را پایین و زمان آن را افزایش می دهند. در رنگ های تیره نیز چون استفاده از رنگ کوره ای نیاز به تخصص دارد از دمای بالا و زمان پایین نیاز دارد.

فروش تجهیزات رنگ کوره ای مایع و پودری

گروه صنعتی تکنو تجهیز تولید کننده تجهیزات خط رنگ کوره ای پودری و مایع می باشد. شایان ذکر است که این گروه تولید کننده رنگ نمی باشد و فقط تجهیزات خط رنگ را تولید می نماید.

رنگ کوره ای خودرو نیز باید در کابین مخصوص رنگ کوره ای خودرو رنگرزی شده و در حرارت بالا تثبیت و پخته شود.

قیمت خرید رنگ کوره ای

رنگ کوره ای مرغوب را می توانید از سایت و فروش اینترنتی به صورت عمده و جزئی تهیه و خریداری نمائید. مراکز خرید و فروش رنگ کوره ای با قیمت مناسب را میتوانید با جستجو در اینترنت بیابید.

در صورتیکه قصد خرید رنگ کوره ای الکترواستاتیک را دارید به راحتی و با یک تماس می توانید نسبت به سفارش محصول اقدام نمائید.

دسته بندی پایه رنگ برای ساخت رنگ کوره ای

کوره پخت رنگ تکنو تجهیز - رنگ کوره ای 1- آلکید آمین: این دسته رنگ ها که بر مبنای روغن های خشک نشونده مانند روغن نارگیل یا روغن کرچک می باشند. یا بر پایه روغن سویا از روغن های نیمه خشک شونده هستند و از ترکیب رنگ های پایه آلکیدی و آمینو زرین می باشند.
نقش آمینو رزین بسیار تاثیر گذار در تحکیم، مقاومت شیمیایی و ماندگاری رنگ بوده است و بصورت حد واسط عمل می کند و در رنگ های کوره ای استفاده می شود.
رنگهای کوره ای که با آلکید ملامین در بدنه خودروها ساخته می شوند بسیار مقاوم می باشند. قابلیت تا 190 درجه سانتیگراد را دارند. از این رو در کارشناسی رنگ خودرو، کارشناسان این چنین مواردی را می توانند متوجه شوند.

2- اپوکسی استر: که از ترکیب واکنش گرای استر با رزین های اپوکسی و اسیدهای چرب می باشد. مزیت استفاده از ذرات اپوکسی استر این است که وقتی از اسیدهای چرب غیر اشباع استفاده می شود، رزین های قابل مصرف در محیط های هوا خشک خواهند بود.
اگر بخواهید در بدنه خودرو چسبندگی خوبی ایجاد کنید از ترکیب اپوکسی استر و رزین ملامین فرمالدئید و اوره فرمالدئید کوره ای استفاده کنید که ویژ گی های خوبی مانند مقاومت شیمیایی بالای در آنها به وجود می آید. زیرا انعطاف پذیری آنها و مقاومت در برابر ضربه را در مقایسه با پوشش های آلکیدآمین بیشتر می باشد.
این پایه رنگ در دمای 170 درجه الی 180 درجه سانتیگراد پخته می شوند.
3- آکریلیک: این رنگ پایه که دارای ویژگی های چون مقاومت بالای آنها در برابر مواد شیمیایی، چسبندگی فوق العاده آنها و در برابر حلال ها و عوامل جوی قدرتمند بوده، در فلزات آهنی و غیر آهنی مورد استفاده قرا می گیرد.

موارد استفاده از رنگ های کوره ای

 • لوازم خانگی
 • مبلمان فلزی
 • رنگ کوره ای خودرو و بدنه آن
 • انواع قطعات فلزی

مزایای رنگ کوره ای

کیفیت بالای رنگ آمیزی از مزیت های اساسی رنگ های کوره ای، است. کیفیت رنگ و ظاهر اتومبیل در صنعت خودروسازی بسیار اهمیت دارد، از این رو کارخانه های خودرو سازی جهت رنگ آمیزی بدنه اتومبیل و قطعات ماشین رنگی بهتر و با کیفیت تر از رنگ کوره ای نیافته اند.

از مزایای دیگر این رنگ ها، دوام بالا و عمر طولانی این محصول است.

این رنگ ها دوست دار محیط زیست بوده و آسیب زیادی در حین کار به کارگران وارد نمی شود. میتوان رنگ های اضافی را در سایکلون های بازیافت رنگ جمع آوری نمود و مجدد مورد استفاده قرار داد.

این محصول با وجود تمام ویژگی‌های خوبی که در خود جای داده، هزینه کم‌ و قیمت مناسب تری را برای مصرف کننده خواهد داشت. زیرا  98% رنگ اسپری شده که در اتاقک رنگ‎ آمیزی پخش شده را می‌توان جمع آوری و استفاده کرد.

تنوع بالای رنگ این محصولات، از دیگر مزایای این محصول می باشد.

نتیجه رنگ آمیزی با رنگ کوره ای، ظرافت بالا، زمان کوتاه برای خشک شدن و ایجاد یک سطح صاف و بی عیب و نقص خواهد بود.

از نظر نظافت، این رنگ ها بهترین انتخاب برای کارگاه رنگ کوره ای در تهران جهت رنگرزی سطوح فلزی و انواع میز و استندهای چوبی است. نظافت راحت و سریع یکی از مزایایی که است که برای محیط های اداری و رستوران ها اهمیت دارد.

مزایای رنگ کوره ای - انواع رنگ الکترواستاتیک

انواع رنگ الکترواستاتیک ( کوره ای )

رنگ های الکترواستاتیک را به دو صورت مات و براق رنگرزی میشوند. دسته بندی دیگر این توع رنگها به سطح کار برمیگردد. رنگ چرمی ، رنگ سمباده ای و رنگ شنی و رنگ چکشی از معروف ترین حالات هستند. از نظر قیمت و کیفیت هیچ تفاوتی بین نمونه های کوره ای وجود ندارد. رنگ های کوره ای تنوع رنگی بالایی دارند و محدودیتی برای انتخاب رنگ وجود ندارد. می توانید فراتر از 12 رنگ اصلی، رنگ های ترکیبی و ثانویه را نیز سفارش دهید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

6 دیدگاه

 • سلام ، بسیار هم عالی بود
  ما برای رنگ نرده حفاظ شاخ گوزنی نیاز به پودر با دوام در این زمینه هستیم در صورت امکان کارشناسان فروش شما با شماره 09121404930 مدیر خرید ما تماس گرفته یا یه ایمیل بنده شماره ای ارسال فرمائید تا بتوانیم در زمینه خرید رنگ کوره ای به صورت نقد همکاری داشته باشیم . ضمنا نطالب شما بسیار عالی است

  • سلام و عرض ارادت
   گروه صنعتی تکنو تجهیز در زمینه ی تولید تجهیزات خط رنگ فعالیت دارد و در زمینه تولید پودر رنگ فعالیت نمی کند.
   با سپاس از کامنت شما.

 • با سلام و احترام
  تصمیم دارم بدنه آلمینیومی یک دوچرخه خاص رو رنگ کنم.میشه راهنمایی بفرمایید در خصوص انواع رال های موجود و بهترین و بالاترین کیفیتی که میتونید اجرا کنید؟

  • سلام و عرض ادب
   گروه صنعتی تکنو تجهیز فقط در زمینه تولید تجهیزات خط رنگ فعالیت می کند، همانند انواع کوره های پخت رنگ، کوره های تفلون، اتاق رنگ خودرو، انواع گان پاشش رنگ، کابین آبشار رنگ، کوره های داکرومات.

 • سلام خسته نباشین، من میخام در صندوق عقب ۲۰۶ لاچبکو رنگ کوره ای کنم، رنگشم سفیده، قیمتش چند در میاد؟ و اینکه به من گفتن رنگ کوره ای بزنی دیگه مشخص نمیشه در تعویض بوده این حرف صحیحه یا نه؟

  • سلام و عرض ادب
   گروه صنعتی تکنو تجهیز فقط در زمینه تولید تجهیزات خط رنگ فعالیت می کند، همانند انواع کوره های پخت رنگ، کوره های تفلون، اتاق رنگ خودرو، انواع گان پاشش رنگ، کابین آبشار رنگ، کوره های داکرومات.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با شرکت تکنو تجهیز
شروع چت
1
چت واتساپ
سلام وقت بخیر .
من از صفحه " رنگ کوره ای (تجهیزات خط رنگ کوره ای پودری و مایع) " پیام میفرستم.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟

Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/teknotajhiz/public_html/wp-content/litespeed/js/f7acd41261a88ef08158c9fa31a57a51.js.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/teknotajhiz/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:126 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/teknotajh...', 126, Array) #1 /home/teknotajhiz/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(126): md5_file('/home/teknotajh...') #2 /home/teknotajhiz/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(833): LiteSpeed\Optimizer->serve('https://teknota...', 'js', true, Array) #3 /home/teknotajhiz/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(377): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array, 'js') #4 /home/teknotajhiz/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(259): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/teknotajhiz/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324 in /home/teknotajhiz/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 126